Organik Beslenme

Anaokulumuzda beslenme için kullandığımız ürünler organiktir.Hazır gıda kullanılmamakta olup, çocuklarımızın yediği her şey mutfağımızdan günlük olarak çıkar.
ANNE ELİ DEĞMİŞ GİBİ DEĞİL ANNE ELİNDEN

ANAOKULUMUZDA BESLENME

Beslenmenin çocuklarımız için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak, doğanın bize sunduklarını çocuklarımıza en doğal biçimde sunuyoruz. Bir meyve veya sebze sadece mevsiminde ve organik ise mutfağımızda yer alır. Ayrıca sebze ve meyveleri haftalık hatta daha kısa zaman dilimlerinde güvenilir yerlerden temin ederek çocuklarımızın taze bir biçimde tüketmesini sağlıyoruz. Et ve şarküteri ürünlerini de güvenilir markalardan temin ediyoruz ve kullandığımız ürünleri siz değerli velilerimizle de şeffaf bir biçimde paylaşıyoruz.

Tüm yemeklerimiz mutfağımızda pişmekte ve yoğurtlarımız da mutfağımızda mayalanmakta. Son derece özenerek temizlenen mutfağımızda hummalı çalışmalarımız asla son bulmuyor. Çocuklarımız yemeklerinde ev yemeklerinin lezzetini ve güvenini her zaman hissediyor.
Raf ömrü uzun paketli gıdaları ise mutfağımıza asla girmiyor ve paketli hazır meyve suları, sosis, sucuk asla kullanmıyoruz.

Mutfağımızda öğünlerimiz fırında ya da sağlıklı tencerelerde pişmekte. Çocuklarımızın alerjisi olduğu gıdaları özenle ayırıyor ve app’imiz üzerinden sizler de çocuğunuzun öğünlerini takip edebiliyorsunuz. ÖnLemlerimize yemekten sonra da devam ediyor, yemek numunelerini her ihtimale karşı saklıyoruz.